skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

a rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of the rectangle?
how many times does 6 go into 312
"Pilgrim progress" what does the town vanity symbolize?
How many hydrogen atoms are represented in the formula (CH3)2CH2?
How do you say" leave me alone" in Spanish
The outermost tissue of a tree trunk that is 6 feet in diameter would most likely be (A) epidermis (B) cork (C) cortex (D) phloem (E) xylem
How many 1/10 are in 3?
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
What is the smallest multiple of 6 and 10
13 squared? how does it mean and what is the solution?