officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

Based on the results of testing colorless solutions with indicators, which solution is most acidic?
Suppose a charity received a donation of $22.2 million. If this represents 34% of the charity’s donated funds, what is the total amount of its donated funds?
How is gravity simulated on the hermes spacecraft?.
Maryan harvested a total of 22.69 t of rice and sold it in 100 kg bags. how many full bags did she sell​
What would you do if fear was not a factor and you could not fail?` i know it's not a maths question but let's try
Help!!!! I need help with this one
Compare to 0: -x^2 + 10x - 25
Jessica sells 50.5 ounces of lemonade for a total of 20.20. Find the unit price in dollars per ounce. If necessary, round your answer to the nearest cent.
a triangle has angle measurements of 61°, 84°, and 35°. is this triangle isosceles?
The table displays the scores of students on a recent exam. Find the mean of the scores to the nearest ioth. Score Number of Students 55 8 60 6 65 3 70 4 75 9 8