Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

the cupcakey sells a half-dozen donuts for $16.50. Write a rate to determine the cost per cupcake.

Respuesta :

Brainliest Brainliest
  • 03-11-2016
Half dozen=6 16.50/6 =2.75 2.75$ per cupcake
Answer Link

Otras preguntas

why don't high latitude have limited vegetation ​
what were some negative things about online learning this year?
$20.80 → rounds to $
A particular plant root grows 1.5 inches per month. How many centimeters is the plant root growing per month?
What is a logical argument?
GUys help me with this one!!
The auto repair on First Street charges a flat fee of $15 plus $10 an hour for servicing a car. The auto repair shop on Second Avenue charges no flat fee but $1
Which statement is true about in organic compounds
Opposite of ¿Trabajas tú en McDonalds?
1. Why would people tell different stories if no one was lying?