ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

f(x) 5 4 g(x) 3 2 --5-4-3-2-4 +2 -3 4 -5 X Which input value produces the same output value for the two functions on the graph? O x = -1 O x=0 T = X O Ox=2
What does it mean that this is an incipient function of Root effect Hbs? evolutionary significance
What are the advantages of switches over hubs in Ethernets?
If he ...... the game with us , we will win . He is very clever. a:play b:has played c:played d:had played
what is 75% of 36 briefly explained?
how does the poet use commas in lines 11 and 12 to change the sonnet's rythm
i peeled 21 oranges in 28 minutes how long would it take me to peel 15 oranges
(100 points on this) Compare the volumes of the two figures. Is the volume of the prism less than, greater than, or equal to the pyramid?
5 is 25 percent of what number
The home you selected to buy is worth $924999. While the assessed value of your home may not be this same amount, you can estimate your annual property taxes us