anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

3(1/2)+y= -8 What is Y? Please show it step by step
What are the benefits of including some types of fish and shellfish in one’s pregnancy diet, and why must other types of fish and shellfish be avoided during pr
Dictators gained power in Latin American nations because they promised to give American corporations free reign in their nations.
Who were the anticommunist counterrevolutionaries in nicaragua that the reagan administration backed?
Stevie recently received 1,000 shares of restricted stock from her employer, nicks corporation, when the share price was $8 per share. stevie's restricted share
In 'a worn path' by eudora welty, what does the doctor require of phoenix to get the soothing medicine?
In the diagram, DG = 12, GF = 4, EH = 9, and HF = 3. To prove that △DFE ~ △GFH by the SAS similarity theorem, it can be stated that and A. ∠DFE is 4 times gr
please help me .......
Does the model below represent the problem, 3/7 x 1/9? Explain your answer.
You are currently troubleshooting a network issue with your isp's customer support agent. the agent requests that you open a command prompt and type "ping 127.0