lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

ideological differences between the United States and the Soviet Union led to the
Quadrilateral ABCD ​ is inscribed in a circle. What is the measure of angle A? Enter your answer in the box. m∠A= °
which was a major cause of world war 1
Which of the following reasons will complete the proof? SAS ASA SSS
A cartoon shows five tiny students pushing a huge box of cell phones up a steep hill towards a school. Which is the BEST interpretation of this scene?
Pv stands for powdered volume and Dv stands for diluent volume. What does Fv stand for? A. First volume B. Future volume C. Final volume D. Fa
I need help with this
What did japan hope would result from the attack on pearl harbor?
For the following inequality, indicate whether the boundary line should be dashed or solid. x ≤ 5
what year was ethics created?