auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

what did Father threaten to do?? please tell the answerEnglish class 9 chapter the little girl​
After completing the group discussion, what did you learn about the text? Did other students analyze the story differently than you? If so, how? Which ideas wer
Callie has the following persistent symptoms: hallucinations, delusions, and disorganized speech. In addition to this had several manic episodes. However, the h
The Francois vase, named after the archeologist who found it, is an example of ________
5. In 2015, Texas led the nation in the percentage of people who lacked health insurance (21.6% of the population). It is known that, nationally, 5% of patients
Here are the test scores for 8 students in Mr. M's class. 87, 55, 96, 38, 83, 64, 44, 81. What is the percentage of these test scores that are less than 84?
The King didn't listen to anyone. He was ready to city for his throne. He was the most hated king in the history. a. Bring out b. Burn down c. Drop out d. Hang
the question is on the image​
Please show steps as to how to solve this problem Thank you!
The patient drinking ounces of juice 4 ounces of broth and 6 ounces of Jell-O how much fluid is documented on his eyes and oh flowsheet