ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How can you use metal math to determine if a ratio is simplified
What is next number after 2 7 8 3 12 9
NEED HELP FAST!!! 4. Which of the following graphs shows a pair of lines that represent the equations with a solution (–2, 5)? (5 points)
Holly wants to save money for an emergency. Holly invests $1,100 in an account that pays an interest rate of 8.75%. How many years will it take for the account
? Which statement about nuclear binding energy is true? It is the attraction of the positive nucleus to negative electrons. It must be overcome to break a nuc
How did European imperialism affect the people of Africa? a.created an expansion of the African slave trade b.created more self-rule for African people c.led to
Please Help!! Find the measure of angle 2. Image Attached
why the internet is not considered a mass medium in Africa?
PRE-ALGEBRA HELP PLEASE!
Convert r =-72/12+6 sin theta to Cartesian form.