nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

prioritizes her own goals rather than the teams goals
How do you write the ratio 5:4 as a rate?
a + 2c − 5b − c + a − b
A statement that explains how and why specific facts are related is called a(n) ________
Using your knowledge of roots, choose the best word to complete the following sentence: Mark had a gift for ___________________________; he seemed to be able
A frame that is 2 inches wide surrounds the picture. What is the total area of the picture and the frame in square inches? A. 4π square inches B. 12π square
What is the purpose of creating an outline for a research paper? A. to assess the validity of research sources B. to think up topic ideas C. to organize resear
people first settled along the Nile River thousands of years ago? True or False
What controls what goes in and out of the cell?
Which of the following ions forms when iron achieves an octet of valence electrons? I1- I1+ Fe2+ Fe2-