amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 3.4 x[tex] {10}^{3} [/tex]
Can y’all help me?!!!
Which direct object pronoun correctly completes the sentence? (Please help @spymore)
Castel 140 super bouncy balls playing the bean bag toss at the country fair at school he gave one to every student in his math class the only has 24 remaining h
Three roads lead into a stadium's parking areas. Each road has four lanes (two in each direction) with a capacity oftwo parking attendants are required to park
Los mayas usan ______ en su sistema matemático
the skunk sprayed people 70% of the people he saw on his walk. if he saw a total of 30 people,how many people did he spray?
Can anyone help me? I’m stuck big time.
Click to read the passage from "The Shot," by Aleksandr Pushkin. Then answer the question. Based on the passage, why is the narrator confused by the civilian's
A. Compare and contrast the primary objectives of an automotive manual detailing how to change a tire versus a child’s recipe book that shows how to bake cookie