bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

Can someone make 5 sentences using the words above to describe this picture
Calculate this please I need help
Explain what the slope and intercept mean in the situation. The graph shows the cost in dollars, y, of a muffin delivery and the number of muffins, x, ordered.
In the figure, what percentage of the circles are shaded? A.3% B.9% C.15% D.20% E.25%
Extra help please, -7y^2-2y^2+y^3-3y-2y+5y^3-2y
formula for working maximum velocity? ​
helppppppp!!! 2v+18=16-4 (v+7)
9. What must follow the verbs look, sound, smell, and stand? A. An adjective O B. A subject O C. An adverb O D. A preposition
When it says, "Unferth spoke harshly and sharp (vexed by Beowulf's adventure, by their visitors courage, and angry that anyone in Denmark or anywhere on earth h
How is an observation different from a perception?