HEYADOOOOOD
HEYADOOOOOD HEYADOOOOOD
  • 04-03-2021
  • Spanish
contestada

Please help me I need these answers

Please help me I need these answers class=

Respuesta :

mmathias96
mmathias96 mmathias96
  • 04-03-2021

Answer: Solved:)

  1. Los chicos los lavan.
  2. Andrea lo cocina.
  3. Carlos los escribe.
  4. Yo la compro.

Explanation: Remember that first we put the subject, next the la, lo, las and los and complement.

Greetings;)

Answer Link

Otras preguntas

Marcus bought a booklet of tickets to use at the amusement park. He used 25% of the tickets on rides, 1 10 of the tickets on video games, and the rest of the
Which arrow represent process in the rock cycle that require heat and pressure?
What figure has one endpoint and continues forever in one direction?
Parallelogram ABCD is reflected over the y-axis, followed by a reflection over the x-axis, and then rotated 180 degrees about the origin. A(-5,1) B(-4,3) C(-1,
At a restaurant, you order a meal that costs $8. you leave a 15% tip. the sales tax is 6%. what is the total cost of the meal?
Which of the following equations could be the result of using the comparison method to solve the system shown? x + y = 5 2x + y = 7 ____________ a. -x - 5 =
A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?
Many scholars describe ________ as the father of western pictorial art.
What helped washington defeat the british at yorktown?
An average apartment in New York costs $2000 per month, while in San Antonio the same apartment costs $750 per month. A hamburger in New York costs around $5, w