Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

More points!! Please answer all questions
Estimate the answer to the following problem: 51/4X32/5=? HELP
The intertropical convergence zone is most closely associated with which of the köppen system's major climate types?
What land was the French and Indian war fought over?
Given the table below, what linear equation matches the data?
One day on Snow White’s mail route there were 2920 pieces of mail to be delivered. If 45% of those pieces were advertising pieces, find the number of advertisi
Based on the given angle measures which triangle has side lengths measures that could be correct
Name the singer/pianist who was the first black celebrity to host his own television show. he was also known for his mellow vocal style.
What happens if standard deviation is greater than mean?
Find the midpoint of the segment whose endpoints are (6, -10) and (20, 15)