Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

what is the definition of sin
Binary equivalent of decimal number 170
Why is living important
What Is Ethane? Can you help me?
What Is the Connection Between Sulfuric Acid and Hydrochloric Acid?
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F
Express the exact value of csc 60 degrees with a rational denominator?
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
If an ant runs randomly through an enclosed circular field of radius 2 feet with an inner circle of radius 1 foot, what is the probability that the ant will be
What restriction may be necessary to the domain and range of linear equations?