Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

A cell divides to produce two daughter cells that are genetically different in ______. Select one: a. mitosis and meiosis I b. meiosis II c. mitosis d. meio
who decides which bill are important enough to send to the house
In a hydrolysis reaction, ___________. I this process, water is ___________. a. Monomers bond to form a polymer... produced b. Monomers bond to form a polymer
ALL lipids are: a) Soluble in water b) Insoluble in water c) contain a fatty acid d) cholesterol
Which statement is not true? a) Fish, birds, reptiles, amphibians, and mammals are all members of the Subphylum Vertebrata. b) Reptiles, birds, and some mammal
Contrast the influence of the underlying geologic structure in areas of dendritic drainage to that in areas of trellis drainage?
i need help with my math problem,..........................​
The lateral movement of water through the soil is called: a) Interflow b) Throughflow c) Groundwater d) None of the above e) Both A) and B)
The pH scale measures how acidic or basic a substance is. Normal drinking water needs to have a pH of less than 8.5 and greater than 6.5. Model the normal range
The stereotype image of Neandertal as a "brutish, ignorant caveman" is based on: a. his large physical size and stocky, muscular build b. an early Neandertal s