BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

1/3 times the sum of a number and 2.6 is 4.9
1. If one side of the square is 12in, what is the perimeter and area of the parallelogram? 2. If an isosceles trapezoid has a base angle that measures 45 degree
What does the tea set reveal about British life in the 1840s? MacGregor's text: Tea set: O Most people worked in stoneware ceramics factories. O People of all e
Is it possible for a change of a single nucleotide in DNA to have an observable effect on phenotype? Include an example to support your answer
Find the slope and y-intercept value in 7x – 2y = –16.
What did the hunter do?
What is another way to write 3 × ( 4 + 5 ) = 27
What does it mean when substances move "down a concentration gradient?"
बीरबल ने अकबर के दरबार में रहकर खूब - और कमाया Fill in the missing blank next to खूब
A hiker is at an elevation of 120 feet above sea level. She descends 200 feet into a valley to check out an unusual plant species, She then ascends 85 feet to w