bosh33
bosh33 bosh33
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

very
ich
10. Which is an example of a unit rate?
A $25 for 5 hours
B 100 miles in 3 hours
src 1 book every 2 days
D 20 pages per minute
Answer quick plzzz

Respuesta :

lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

d

Step-by-step explanation:

hope this helps!

have a good day :)

ergrgsgegfgewfeg

Answer Link

Otras preguntas

I need help on my English homework I have no
Janette bought a portable CD player on sale. The regular price was $100. She was charged $89. a) What percent of the regular price did Janette pay? b) What perc
i need a diagram for how a scrap heap magnet works
what is an example of a narrative poem
If a = b + 2, then (b - a)⁴ = ?
11. Consider the elements neon, bromine, and phosphorus. Which has five electrons in its 4p sublevel?
what is 1/2 plus 9/10
If a car can go from 0 to 60 mi/hr in 8.0 seconds, what would be its final speed after 5.0 seconds if its starting speed were 50 mi/hr?
What is the first 30 numbers of pi?Last one Promise!
From the equations 7a = 4 and 7a + 4b = 12, one can conclude that b is? Please explain the work behind the solution