gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

please help!! What is the equation of the line that passes through (0, 3) and (7, 0)?
1. A 20.0 N force directed 20.0° above the horizontal is applied to a 6.00 kg crate that is traveling on a horizontal surface. What is the magnitude of the norm
To provide energy for the work that cells do, all cells need
In _____, a program running on a Web server creates a Web page in response to a request for specific information from a Web client.
The surface area of the cube shown
Kate was first tested using ____________ sequencing, and then Jane and her cousins will have ____________ sequencing done.
evaluate the expression when c= -4 and x=5x-4c​
HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIST Convert 7π OVER 4 radians to degrees. Which quadrant does this angle lie in? What are the sine, cosine and tangent of the angle
You cross a red flower with a white flower, and all the seeds result in pink flowers. This is an example of
somebody help me please