addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Help me out with this plz
Please hellllppppp!!!!!!!!
What expressions are equivalent to 20
16.2.2 A student received grades of 82, 87, 89, 91, and 75 on math quizzes. Find the mean.
max runs 6 miles in 30 minutes shana runs 8 miles in 48 minutes who runs faster
Rain washing away soil from a hillside is an example of what Chemical Weathering A. Chemical Weathering B. Physical Weathering C. Erosion D. Deposition
Jails are designed to house inmates for sentences that are shorter than those in prison. True or false?
Description Find the midpoint (4,3) and (-6, 5)
does someone want to do this for me :))
one example or method of how we can mitigate or minimize our impact on forests