shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

What Are the causes for students to drop-out From University​
what is the mass of 1.24 x 10^23 molecules of N2O2
colonel fazackerly butter worth toast1)why was colonel feeling week​
How did European colonizers develop their colonies economically, given that they were industrializing themselves at the same time?
What are some characteristics freelance journalists should develop to be successful?
3.A supersonic transport (SST) airplane consumes about 18 000 L of kerosene per hour offlight. Kerosene has a density of 0.965 g/mL. What mass of kerosene is co
Exercises/Activities Activity 1: A. Tell whether the following represent a POINT, LINE O PLANE. 1 moon 9. stars at night 2 flagpole 10. bed surface 3 rooftop 11
The total mechanical energy of a basketball is 450 J. If the kinetic energy is 226 J, what must the potential energy be?
Alan does not want to lend his car to his co-worker, Linda, because he believes that all women are irresponsible drivers. Which of the following barriers to acc
25 g of a chemical is dissolved in 75 g of water. What is the percent by mass concentration of this chemical