emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On November 12, 2013, Berube Co. repurchased 10,000 shares of its own stock at a price of $20 per share. Berube had originally issued the stock in 2010 at a pri
You are building a ramp that must cover a horizontal distance of exactly 17 feet. The angle of the ramp from the ground is 24°. Determine the length of the ramp
How much mass does 1 mol of Oz gas have?
how does global warming affect el niño and la niña
The type of government where one person or party is in control of everything is
PLEASEEEE help I will give you BRAINLEST
...It feels like the end of the world?
By 1866, Republicans had gained a majority in Congress. How do you think a Republican-led Congress affected President Johnson's Reconstruction plans?​
Which equation is the universe of y=9x^2-4
How social media attacks on biosexual gender​