Markieff
Markieff Markieff
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit price in dollars per pound

2 1/4 pounds for $4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Applying heat to a substance to change the form but not the identity of the substance is evidence of:
a 10 gram sample of a substance that's used to detect explosives has k-value of 0.1353, find the substance half life in days, Round your answer to the nearest h
what were the two groups that battled for power in southern Africa.
The ratio of boys to girls in a computer class is 5:3. There are 27 girls in the class. How many boys are in the class
PLZ help _____________ is a Buddhist region located in southwest China. Shanghai Beijing Hong Kong Tibet
what two principles are the foundation of every states constitution
I'll give THE BRAINIEST ANSWER AWARDMelaka has an MP3 player called the Jumble. The Jumble randomly selects a song for the user to listen to. Mekala's Jumble ha
Holly rode her bike for 24 miles at 6 miles per hour. She finished her ride at 1:00 p.m. Which explanation correctly tells how to calculate what time Holly st
Read the following sentence from the textbook that expresses the main idea about China's official policies. Then choose the statement that offers evidence that
Help please!!!. The equation below shows the total volume (V), in cubic units, of 5 identical boxes with each side equal to s units:V = 5s3If s = 1.4 units, wha