Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

What do you think the Salem witch trials indicate about life in the colonies at that time
Can someone give me an example of Newton’s first law of motion PLEASE HELP !
What is 4.26 + 1.3 ?
have you had a chance to go to the mountain,stand on its peak and look at the beauty that it offers?​
Tony completed a 720 km journey with an average speed of 90 km/h for the first 285 km he travelled at an average speed of 95 Km/h what was the average speed for
compute 17÷2 enter your answer using remainder notation​
don't mind the writings in pen, i didn't know what i was doing... PLS HELP ASAP​
Europeans exploring the Americas is to the Exploration Era: As people building permanent towns is to the *
A bottling company sent a purchase order to a wholesaler that stated, "Ship 100,000 empty plastic bottles at the posted price." Two days after receipt of this p
What is the best definition for align