Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

How does this map reflect the legacy of Plessy v. Ferguson?
The price of a mathematics book is $50.00, but you have only $35.00with you. If you get a discount of 20%, how much money do youneed to borrow from a friend so
1. Find the value of x. If your answer is not an integer, leave it in simplest radical form. Х 32 12
The science teacher has 32 cups of liquid for an experiment. She wants to pour it in 5 beakers. How much will be in each beaker? Round your answer to the neares
Steve left for a fishing trip at 11:00. He made the 40 mile trip in 1 hour. He takes 30 minutes gathering his lunch, rod and reel and 30 more at the lake. Steve
Which of the following gives the area, A, of a circle with a diameter of 6? A A=π(3) B A=π×2(3) C A=π(3)2 D A=π×2(3)2
Nosotros…paseos en Lincoln woods con frecuencia en la primavera. (dar)
Mandvil has one standard quarter and one special quarter with a Head on both sides. He selects one of these two coins at random, and without looking at it first
The first step for deriving the quadratic formula from the quadratic equation, 0 = ax2 + bx + c, is shown. Step 1: –c = ax2 + bx Which best explains or justifie
1) Kinetic energy is the energy an object has due to its Position Weight Mass Gravity Motion