rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You are on vacation with your family up in the mountains. Your friend is on vacation near the equator by the ocean. Explain which climate will experience the mo
What is the answer to number two Quanah Parker
Given the triangle below, list its angles in order from smallest to largest.
help me ASAP !! [tex]25 - 20[/tex]​
If f(x) is an exponential function where f(3) = 18 and f(7.5) = 60, then find the value of f(12), to the nearest hundredth.
Pilar bought a box of nails and hammer. The hammer cost $12. Altogether pilar spent more than $15 write an inequality to find the possible cost of the box and n
what is a carbon footprint​
Determine the value of X
Factor this expression. 3x² - 6x O A. 3x(x - 2) B. 3x(x2 - 2) O C. 3(x-2) D. 3072 - 2)​
Zitkala-Sa said in her speech, "The greatest gift in life is consciousness." Which answer choice BEST explains what Zitkala-Sa meant?