jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Which of these statements best describes what is shown in this photo? US-led forces quickly reached Baghdad and toppled Hussein’s government. US-led forces were
I'm having a hard time solving this May I please have an explanation
Students fill a cart with books the cart has a handle on each end which actions will make moving the cart in one direction easiest for the students
do you think controversial music should be censored? explain why or why not
PLEASE HELP I GIVE BRAINLIEST
they took an exjam.( into interrogative )​
filipino. ano ang kasinghulugan ng salitang daluyan.​
A car moving with a speed of 20 m/sapplies brakes. What is the accelerationof the car?​
Need help ASAP! I’ll give brainliest;) No links please, will report. The perimeter of a triangle is 5x^4+5x^3+5x^2+50x+100. One side is 5x^2+103x+40 and the ot
In the space provided, compare and contrast the traditional "Hero's Journey" to the "Female Hero's Journey." Use details from texts you have read to support you