katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think the reaction between tetraphenylcyclopentadienone and dimethyl acetylenedicarboxylate can be conducted at relatively lower temperature compared
HELPPP!!! Write the equation for the function on the right.
Which sentence states the author’s point of view of microloans? A.They help people, not communities. B.They can change people’s lives for the better. C.They nee
Summarize the impact that WWII had on American women.
How many moles of hydrogen gas will form if 0.35 moles of Na reacts with an excess of water?
NEED HELP ASAP Select all the correct answers. What are two ways that the Soviet people lost their freedom due to communism in the Soviet Union? A: People read
Divide 128 chairs among 3 rooms in the ratio of 1 : 3 : 4.​
20.7 liters of water came out of a faucet today. If 1.5 liters of water come out each minute, how many minutes was the faucet on?
What is the GCF of 20, 10 and 30?
PLZ PLZ PLZ ANSWER!!!!!!