zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

The lowest point on Earth is the: Dead Sea Red Sea Sea of Galilee Sea of Jordan
In American table service, which server is doing the job correctly? A. Brian is clearing dishes from the guest's left. B. Kareem is serving wine from the gu
how did supporters of the bill describe its benefits?
1. Which of the following are included in your schools Cost of Attendance? (Select all that apply). A.Tuition & Fees B. Books & Materials C.Housing D.T
Gayle has not established appropriate performance standards for her team. this is a fault in the ________ function of management.
A job tends to have less of a long-term commitment for advancement than a career. true or false
Please Please Please Help Me With These Questions!!!! 4. Calculate the molar masses of the following chemicals. Be sure to show all work and indicate your final
What is the slope of a line that passes through (-1,-1) and (-3,-3)
What was one effect of alexander the great's conquests?
An ant has a mass of approximately 4 × 10–3 grams and an elephant has a mass of approximately 8 x 106 grams. How many times larger is the elephant's mass as com