shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

If you were a teacher in such a situation how could you apply the principles of the bank's treat approach to make the experiences more meaningful? your response
What was the job of the Second Continental Congress? A) To write the Constitution and Bill of Rights B) To form a continental army C) To decide how to respond t
at a wage of 10$ per hour how many hours did john work to earn 5140$​
I think you'd like this story: "The Undiscovered Dragon's Eggs " by Sarmad_F99 on Wattpad https://www.wattpad.com/story/282246248?utm_source=android&utm_med
A firm has a return on equity of 17 percent The total asset turnover is 2.5 and the profit margin is 9 percent. The total equity is $5,800. What is the net inco
Please help ASAP!!!!!!!!
The x-intercept of f(x) = log x is (
(a) Solids have a definite shape because
FAST PLS WILL GIVE BRAINLIEST!!! What are the different offensive and defensive strategies that are used in water polo? Which strategies do you think are the mo
The cross country team goes on a 10 mile run after school. They end the run outside of the locker room where they started fund the distance and displacement of