basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

5 - 3x < 29 graph inequality ​
Kevyn is visiting France where they use the Euro instead of the dollar to pay for things. His grandparents give him $200 to spend on his trip. How many Euros is
which energy resource is renewable A. oil B. natural gas C. moving water D. Fossil fuel
Jose paid $94.00 for 8 movie tickets each ticket cost the same amount what was the cost of each movie ticket in dollars and cents? Plz help
Which of these can a wave carry from one place to another? energy matter particles water
Question 16 If you spin the given spinner 90 times, how many would you expect to be greater than 3?
PLEASE HELP ( even an opinion counts)Matching (3 words)Closing Costs Security Deposits Down Paymentsa. an amount of money a buyer must pay in order to borrow th
PLSS HELP! WILL MARK BRAINLIEST! Write the equation for the line in point slope form that passes through (-2,3) and has a slope of 4. A. y-3=4(x+2) B. y+3=4(x-2
Moving through trophic levels _______. a. energy decreases b. entropy increases c. biomass decreases d. all of the above
Can this be simplified (2x^3y^-3)^-2 ?