batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

What is the y intercept of this line y+4=-4(x-2) Rewrite this equation in standard form What is the x intercept of this line What is the equation in standard fo
Can someone plz tell me the question to this instead of saying something else than my questioned plz help me and don't mind about the writing in the pic it not
what is 1.04 in a fraction in simplest form?
Until modern times, most countries were ruled by _____.
what is 9 divided by 765 please show the work i really need help
PLEASE HELP ME RIGHT NOW PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --INCLUDING LOUISIANA AND MI
Which statement about George Washington, Baron von Steuben, and George Rogers Clark is true? A. They were presidents of the United States. B. They were military
Sophie is eating a 50-gram chocolate bar which contains 30% of coca. How many grams of coca are in the chocolate bar?
How did children address their parents in colonial times?
Sara spent half of her allowance going to the movies. She washed the family car and earned 9 dollars. What is her weekly allowance if she ended with 16 dollars