justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

which mascot was inspired by the designer’s son drawing a face on a fogged-up window?
WHATS THIS NATIVE AMERICAN SYMBOL CALLLED:?
How did Indians view rivers & its flow
Which image represents the step in mitosis when chromosomes condense and spindle fibers form? 1 2 3 4 HeLp Me PlZ
Which answer choice is a solution to the inequality
please help me Which phrase best describes the Chola Dynasty by the mid-1200s? (a) an imperial power in northern India (b) small regional state in south India (
What is a good essay title for a literacy narrative the topic I am talking about is MUSIC.
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through (7, 2) and (2, 12)
a package of twelve eggs cost $5 at this price, how much does each individual egg cost? please helpppp
IN the running jump, S'Mira jumped 16 feet and 9 inches.How many inches did she jump? {One foot equals 12 inches} will mark brainliest!