Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

How is Total War different from prior military conflict?
For mortgages entered into after December 15, 2017, the amount of interest the taxpayer can deduct is no more than ______________ of the debt used to buy, build
Leia uses the method of completing the square to transform the quadratic equation x 2 − 6 x + 1 = 0 into an equivalent equation of the form ( x − 3 ) 2 =
It was wronghzjzjhxhdjdjshhgzjsb
Bill $42 tax 9% tip 13%
preschoolers use ___ which means they talk as though the listener will understand their words just as they do
How does the author organize the text in “A Sweet Invention”? A. By asking questions about chocolate chip cookies and answering them B. By explaining
What is the answer telllllll me
What is the domain of theWhich equation is the inverse of y = 100 – x2? function y = StartRoot x + 6 EndRoot minus 7?
Larry had 9 grams of pepper. Then he used 0.9 grams of the pepper to make some scrambled eggs. How much pepper does Larry have left? ​ grams