frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Which of the following verbs means "to get sick"? A. Enfermar B. Sacarse C. Barrer D. Ordeñar
Smaller particles in an atom are called ____________.
17 women and 3 men attend a family reunion. What is the percentage of men with respect to the total number of parents? 1. 3% 2. 15% 3. 16% 4. 17%
factor the trinomial. x2+11x+24
The answer for the question
At the end of year 1, a company reduced its inventory cost from $100 to its net realizable value of $80. As of the end of year 2, the inventory was still on han
Use the cubic model y = 6x3 - 5x2 + 4x – 3 to estimate the value of y when x = 2. a 25 (b 33 c 48 d 79 Done Try Again -
What most likely happens if two people groups meet? Each group preserves their own culture. The American culture is created. Their cultures mix together, creati
in the diagram, q2 is +34.4*10^-6 C, and q3 is -72.8*10^-6 C. The net force on q2 is 225 N to the right. What is q1? Include the sign of the charge (+ or -). PL
Please help me with this geometry question:((