lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Find the slant height of this square pyramid. Please answer quickly and ill 5 star and brainliest //thanks
An unfair coin is flipped. if a head turns​ up, you win​ $1. if a tail turns​ up, you lose​ $1. the probability of a head is . 63 and the probability of a tail
How can you use a rate to compare the costs of two boxes of cereal that are different sizes?
PLEASE PLEASE HELP ME. GEOMETRY REFLECTIONS. INCLUDE EXPLANATION IF POSSIBLE. BOGUS ANSWERS WILL BE REPORTED
A transformer has a primary voltage of 480 volts and a secondary voltage of 120 volts. if the primary windings have 700 turns, how many turns are in the seconda
What is 8 subtract 41/2
Find the area of the triangle with the given measurements. Round the solution to the nearest hundredth if necessary. B = 71°, a = 11 cm, c = 18 cm
What are the steps and structures involved in the process of cellular respiration
Read the following word phrases and select the correct algebraic expression The difference between a number and 5.3 Negative 81.24 added to a number
What kind of crops in latin America require warm weather and abundant rainfall?