rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

car moves a distance of 420 m. Each tire on the car has a diameter of 42 cm. Which shows how many revolutions each tire makes as they move that distance? Plzzzz
where you from ❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️I am new​
What happens to the air pressure as you go higher in the atmosphere?
SOMEONE PLEASE HELP!! EXPLANAITION = BRAINLIEST + FIVE STARS!! THANK YOU SO MUCH A cone with volume 448 m³ is dilated by a scale factor of 1/4. The volume of th
Which sentence uses an informal style? The town's bicentennial will be commemorated with a festive parade. * Local politicians will ride in antique cars, and ci
Read the passage. What does this passage inform the reader about? when Neto quits the team who quits with Neto what the team uniforms look like how the coach re
What you think a preferred future is for the citizens of the world?
Greenwood Lake is pictured below on a grid where each square has sides that are 1 mile long. A lake covers an area slightly more than 4 units. What is the best
The ship was travelling 93 meters per second, 25 degrees above the x-axis Northeast. Determine the magnitude and direction of the horizontal vector component, V
How long should Menstruation last?​