bagchaser605 bagchaser605
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Every piece of chicken costs $1.00.
Create a table showing the price for up to 5 pieces
of chicken, then plot the values on the coordinate
plane.

Respuesta :

peyrae29
peyrae29 peyrae29
  • 01-11-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

because if each piece of chicken is 1 dollar she would just have to multiply 1×5

Answer Link

Otras preguntas

What is 23.791 rounded to the nearest tenth?
Collinear points are two or more points that lie on the same... a) angle b) plane c) line d) space
It can be dangerous to carelessly teach grammar to students. What is the grammatical problem with this sentence?
what is a rough raft
describe changes that may come with ageing.
explain how estimation can help me to place the decimal point when multiplying 3.9 x 5.3
explain how finding 7×20 is similar to finding 7×2,000 . then Find each product
who wrote poetics? sophocles aeschylus aristotle plato
someone solve this thanks
a large tub of popcorn costs 3.80 and holds 200g a regular tub of popcorn costs 3.50 and holds 175g ,which is better value for money?