JayIsCoolRadical JayIsCoolRadical
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Katie bought 2 breakfast wraps and 2 bottles of juice for $16. at the same shop, adam bought 3 breakfast wraps and 5 bottles of juice for $28. how much does one breakfast wrap cost? how much does one bottle of juice cost?

Respuesta :

lovers12449 lovers12449
  • 02-11-2021
wrap is 4.59 juice is $2
Answer Link

Otras preguntas

Find each verb. Does it express mental action, physical action, or being? ... (Ed fed the seedlings.)
use draw in silly sentence
A population s growth rate is its birth rate minus its death rate. a. True b. False
write two monomials whose greatest common factor is 4m
from whom did the greeks learn the alphebet
The greater the mass is in an object, the higher resistance to a change in movement the object will have. true or false
When you know both the speed and direction of an objects motion you know the .....
A normal cell formed by fertilization containing two copies of each chromosome one from the mother and one from the father is
The sum of two numbers is 44 and the difference is 16 . What are the numbers? Large Number: Small Number:
The 1847 Ten-Hour Act stated that _____ could only work up to ten hours a day. men men and children women and children men and women