jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

Please help with this geometry hw!!
Why was sewing the American flag a covert operation?
How did the mongols adapt to their environment
what process is responsible for compressing successive strata in the earth A. deposition B. folding C. faulting D. erosion
What is the highest level of discipline faced by a student found guilty of violating the Academic Honesty Policy.
PLEASE HELP ME!!!!!! A pom-pom manufacturer makes each of its pom-poms with 35% white strands (w), 25% blue strands (b), and 40% red strands (r). If each pom-po
Using the “On the Highway” distance time graph, what is the average velocity of the car? (use slope = rise/ run OR v = d/t)
help please1. Cyrus the Great was a powerful leader. His subjects rarely rebelled against him. Based on what you know about him, why do you think this was the c
how are binary ionic compounds and binary molecular compounds similar and 2 ways they are different?
How to write 3,801,440 in expanded form