Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Substituting y=-2 in the equation Solve the problem -2x+_____=-12
Write an equation for a line perpendicular to y=3x−1 and passing through the point (-9,4)
history of Santa Fe how was it colonize
Ben and jack took part in a cycle race Ben took 47 minutes 39 seconds and jack took 54 minutes 12 seconds to complete the race What is the difference between
20 points!!! And Brainliest if possible!!! Use triangle JKL and triangle MPN to determine whether Don's claim is true or false. Which of the following should Do
a debate on national health care is a debate about what kind of policy A economic i think it is this one B social C legitimate D foreign
Revenue or income, minus departmental expenses and undistributed expenses equals:
Which sentence from “Homesick” best shows that the narrator is a character in the story? "Well, let's play shuffleboard," she said. The universe was one-hundred
If my final exam is worth 7% if my grade and I have an 89 in the class how much will that effect my grade, If I get an 80 on the final?
If Susan is a local police chief who just learned about the Kansas City Preventive Patrol Experiment in her law enforcement leadership class, what would be an a