victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

hr calls you. they need to fill in some missing fields in your employment record. it will only take a minute of your time and needs to be done right away for co
Claudia has 16/3 gallons of paint, 3/5 gallons of which is red. What fraction of Claudia's paint is red?
đồ thị sau đây là hàm số y=x4-3x2-3
Give two other examples each acidic and basic oxids that are not mentioned
44 is 25% of what? I don’t get this math
Exercise 1. Mark the letter A, B, C or D to indicate the word whose underlined part differs from the other three in pronunciation in each of the following quest
Which of the options below is NOT a classification of algae? A. red algae B. yellow algae C. brown algae D. green algae
What type of love is a state of intense absorption in someone that includes intense physiological arousal
In the fourth paragraph, the author includes a quotation by Einstein primarily to
For every cent decrease in price of a gallon of gasoline, a station sells 250 more gallons per day. The station normally sells 3000 gallons of gasoline a day at