Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

what would be my role to maintain peace culture?​
I need to I write a story that includes... •Mrs. Riggs •Surprised •Playing frisbee •Kid president •Halloween •The zoo •A plane •tu-tus •Doing back-flips •To sh
Find all missing angles. 3 47° 1290 1 95° m21 = mz2 = m23 = m24 =
Benjamin rents a storage unit that is shaped like a cube. there are 12 identical storage units in each row of the facility. if each storage unit has a volume of
Review Shakespeare's productions. Name three famous plays that Shakespeare wrote. Then name the 2 most famous characters from each play. HELP, If you could do t
A number x plus 23 is fewer than 24
Please will give brainliest and thanks!!!!!!
In addition to getting a large salary, what does the king receive ? • he gets land • he is worshipped like a god • He gets the best bargains
CAN SOMEONE PWEASE HALP MEH!?! (7th grade math) SHOW WORK TO PLS
Which number line correctly shows 0.8 +0.3?