amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Unit rate for 240 kilometers and 2.5 hours show your work
Trisha graphed the relationship between yards and feet, with yards along the x-axis and feet along the y-axis. The relationship is proportional. Which statement
Add. –4.75 + 2.19 a. –6.94 b. –2.56 c. 2.56 d. 6.94
M.s. alonso ordered 4,000 markers for her store. Only 1/10 of them arrived. How many markers did she receive?
why would thailand's tropical rainforest be a good place to make a nature film ??
M.s. alonso ordered 4,000 markers for her store. Only 1/10 of them arrived. How many markers did she receive?
_____ phase is the period of interphase when genetic information is being duplicated. M phase G1 phase G2 phase S phase
What is 3 square root -27/64
What is the definition of metabolism? maintaining stability in an organism's internal environment producing offspring that are dissimilar to the parents the
Give one example of when you would use the friendly numbers strategy to subtract.