iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Let x = 4. What is the value of y in the equation y = 15 + 11 + x?
Do equation per tile plz that's all and thank you
algebra help pleeasee thank youu
A 90 g sample of plutonium-238 has a half-life of 88 years. How long will it take for this sample to decay to40 g?
Micah walks m miles every morning and 3.2 miles every evening. He has walked total of 85 miles in the past 10 days. Which equation can be used to find how many
Your record bicycle pace along a favorite trail is 16 mph. On a recent ride, you traveled the 25 mile route in a time of 90 minutes. What was your average speed
To whom did the 19th amendment give voting rights? 1=18-yr-olds 2=women 3=children
how do you solve this problem? 47 Fahrenheit =
A random sample of 20 of the 200 students at garland elementary is asked how many siblings each have
If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?