marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A reflective essay most likely includes A. persuasion. B. opinion. C. dialogue. D. instruction.
by which process are fossil fuels formed
Institutional advertising is non-personal selling of a good or service marketing by an institution. a. True b. False
The manner in which an author puts ideas into words is called _____. the author’s tone the author’s style the author’s characterization the author’s theme
A patient has been living with dilated cardiomyopathy for several years but has experienced worsening symptoms despite aggressive medical management. the nurse
In mythology, a phoenix is a special bird that lives for a hundred years, is burned, and rises from its ashes to live again. why do you think eudora welty named
Correct? Which of the following is a product formed when NaCl decomposes? (My answer: D) Na2 Cl NaC Cl2
The baroque contrapuntal composition in which a single theme (called a subject) pervades the entire fabric of the piece is called
The character of dori from the movie finding nemo keeps complaining that she has short-term memory loss because she can't remember the name of the friend she ju
Can someone who knows Spanish help me and try to have a basic conversation with me?