Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

The altitude to the hypotenuse of a right triangle bisects the hypotenuse. How does the length of the altitude compare with the length of the segments of the hy
true or false light from the sun provides heat and heat and energy?
James is seeking a loan with a simple interest rate of 3% per year. If he wants to borrow $8,000, then how much will he be charged in interest after 4 years?
something made me feel happy change into passive voice​
Match each career or life path to its potential successful outcome. becoming a respected surgeon taking voice lessons for years feeling satisfied at being a goo
Why are warm-ups important? Give a detailed description of a warm-up that is appropriate for a tennis player. Your response should be 3-5 sentences long and sho
pasagot po thanks you​
La extensión de un poema está determinado por?
What element is always present in an organic compound.
Click on the box next to each conjunction that makes sense in the sentence below. The old man sat quietly, _____ he watched the children play. A: and B: nor C: