dimondzfareal13 dimondzfareal13
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

If Sophia purchases n songs for $0.99 each, write an expression for the total cost.

Respuesta :

Apocrophon
Apocrophon Apocrophon
  • 04-01-2017
Number of songs * cost per song
n * .99
.99n
Answer Link
TheUnicornLife
TheUnicornLife TheUnicornLife
  • 04-01-2017
The expression would be 0.99n
Answer Link

Otras preguntas

This song, written and recorded by Woody Guthrie, puts to music a walk along our country’s highways, valleys, deserts, and wheat fields. Name the tune. a. “Am
This haunting and eloquent military tune originated as a signal to mark the end of the day, and is used today at funerals, wreath-laying services, and memorial
question number 4 please help
The economy of the Hopewell people of North America was based on?a. no sedentary activities, but trading of plants for medicine.b. full-scale domesticated agric
The oldest rock in the world, the Granitic Gneiss, was found in what state?
The book shows how to add and subtract binary and decimal numbers. However, other numbering systems are also very popular when dealing with computers. The octal
true or false the american revolution was fought by the american colonies and china??
This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
Where does the Liberty Bell hang?
What's a Mudslinging. Please help?