yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

whicht hree major climate zones occur at certain latitudes
how many ways can 4 people arrive at a party?
Which causes strep throat, anthrax, and tetanus? Select one of the options below as your answer: A. fungi B. viruses C. bacteria D. protists
what amendment to the constitution gave women the right to vote nationally?
Help Me anybody teacher highschool student college professer anyone just help please! Jeremiah has a batting average of 0.312 this baseball season. Express his
What sovereign powers did Britain have over the 13 colonies?
How do I say "I took a nap" in Spanish??
when it comes to our place in the solar system today which model do we accept
cara got lost while hiking in the mountains. fortunately for her, she had a gps device and a satellite phone. when she reported her location, she indicated that
the vietnamese tran dynasty is known for what