iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

Individuals who have high self-esteem are most likely to a. be more creative. b. be less popular among their peers. c. worry about what others think about th
Which element is shared by reggae, Latin, and techno music? A.strong rhythm patterns B.electronic instrumentation C.predominant use of bass D.pentatonic scales
Money has a predetermined value. This means that it serves as A. a store of value. B. a unit of account. C. a medium of exchange. D. a commodity.
What is the slope of the line represented by the equation y=x/4-€
what is the main function of cellulose in plants? a. provide physical support b. convert sunlight into carbohydrates c. provide water and oxygen d. capture wate
How long did Abbasid rule last?
he following sentence uses which principal part of the verb? she has eaten all of the grapes that were on the table. past past participle present participle pre
2.5 > 2 True or false, why?
The business incurred an expense and paid it immediately. To record this transaction, A. an expense is debited, and a liability is credited. B. an expense
can anyone help me please <3 Which of the following is a function equivalent to f(x) = 3(1.7)^4x? f(x) = 25.06x f(x) = 3(8.35)x f(x) = 3(8.25x) f(x) = 48