rainyyy14 rainyyy14
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Keyla is selling cookies for $3 each. If she spent $16 on ingredients and made $37, how many cookies did she sell?

Respuesta :

alicari7611 alicari7611
  • 02-12-2021
i believe the answer should be 18
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression for p = –1. –50p2 − 10p + 28 =
Question 1 of 10 What are three reasons designers might choose to use InVision to work on a project together? A. It permits design teams to determine how an app
Louisa is 5 feet 4 inches tall. How tall is she in inches?​
The strength of an acid depends on a. the number of double bonds b. the number of protons released c. the number of electrons gained d. all of the above
What type of stimulation controls parathyroid release?.
-3x-4y<8 graph the inequality please help!!
Help me with this please im not sure how i passed my last test- I am not the brightest with fractions
Levi buys a one-pint bottle of juice for $1.76. What is the unit rate of the juice per fluid qunce
TRUE OR FALSE According to Expressivism, people disagree over the moral status of h*m*se*uality
Inequalitys 6x>3+2(2x-1)